PanevVet

Vakcinácia

Vakcinujeme len zdravé jedince. Šteniatka a mačiatka očkujeme od 7.týždňa veku, ktoré musia byť aspoň 5 dní pred vakcináciou odčervení (paraziti znižujú imunitnú odpoveď na vakcínu)

Operačné zákroky

Vykonávame zákroky týkajúce sa chirurgie makkých tkanív ako sterilizacia súk a mačiek, kastracia psov a kocúrov, kastracia kryptorchidov, a to preventívne alebo z dovodu nadorového alebo zapalistého povodu.

Laboratórne vyšetrenie

Bakteriologické, virologické a mykologické vyšetrenie prevádzkuje externé laboratórium, hematologické, biochemické, koprologické a cytologické vyšetrenie zabezpečujeme na našej klinike.

Stomatológia

Stomatologické problémy sú skrytým, ale pomerne závažným problémom u domácich zvierat.

Operačné zákroky

Vykonávame zákroky týkajúce sa chirurgie makkých tkanív ako sterilizacia súk a mačiek, kastracia psov a kocúrov, kastracia kryptorchidov, a to preventívne alebo z dovodu nadorového alebo zapalistého povodu. Chirurgické odstránenie nádorov, močových kameňov, plastika pruhov, torzia (pretočenie) žalú dka a gastropexia, chirurgia čriev,splenektomia(odstránenie sleziny) , cisársky rez.

Doporučenia pre pacientov pred operačným zákrokom:

  • Dodržat 12 hodinovú hladovku. Nasýtený zviera može počas narkózy vyzvracať žalúdočný obsah a následne ho vdýchnuť. Vodu odopreme cca 2 hodiny pred plánovanou operáciou.
  • Pred zákrokom by mal byť pacient v kľude, vyvarovať sa nadmernej fyzickej námahe, vhodné ho je vyvenčiť.

Doporučenia pre pacientov po operácii:

  • Umiestniť pacienta do tmavej, tichej miestnosti s primeranou teplotou
  • Hladovka dalších 8-12 hodín ak nejde o mladého pacienta. V prípade operácie tráviaceho traktu je doba hladovky dlhšia (pacient dostáva infúzie) a návrat k povodnému krmivu je pozvolnejší.
  • Sledovať pacienta, kým nie je schopný samostatného fungovania.
  • Stehy vyberá veterinár cca 10 dní po operácii ak nejde o samovstrebatelné stehy, ktoré sa neodstraňujú
  • Počas rekonvalescencie dbáme na to, aby si pacient ranu neroztrhol, nerozlízal. Pri akomkoľvek podozrení na poškodenie rany kontaktujte svojho veterinára.