PanevVet

Vakcinácia

Vakcinujeme len zdravé jedince. Šteniatka a mačiatka očkujeme od 7.týždňa veku, ktoré musia byť aspoň 5 dní pred vakcináciou odčervení (paraziti znižujú imunitnú odpoveď na vakcínu)

Operačné zákroky

Vykonávame zákroky týkajúce sa chirurgie makkých tkanív ako sterilizacia súk a mačiek, kastracia psov a kocúrov, kastracia kryptorchidov, a to preventívne alebo z dovodu nadorového alebo zapalistého povodu.

Laboratórne vyšetrenie

Bakteriologické, virologické a mykologické vyšetrenie prevádzkuje externé laboratórium, hematologické, biochemické, koprologické a cytologické vyšetrenie zabezpečujeme na našej klinike.

Stomatológia

Stomatologické problémy sú skrytým, ale pomerne závažným problémom u domácich zvierat.

Stomatológia

Stomatologické problémy sú skrytým, ale pomerne závažným problémom u domácich zvierat. Najčastejšou príčinou návštevy veterinára je zápach z dutiny ústnej. Dovodom je paradontóza (zápal vazivového a kostného aparátu zubu) a odontolitiaza (zubný kameň). Trpí tým vačšina malých plemien psov ako yorkshirsky terier, čivava, špic, maltezsky pinč ale aj staršie mačky. Zdravotné riziko spočíva v tom, ze v dosledku zápalu dasien a zubnému plaku sa v dutine ústnej množia baktérie, ktoré sa krvnou cestou dostavaju do tela napr. do pluc, srdca, klbov atd a sú príčinou zápalu týchto orgánov.

Paradontozu a odontolitiazu riešime mechanickou očistou ultrazvukovým prístrojom v celkovej anestézii, v prípade potreby extrakciou poškodených zubov a liečbou antibiotikmi.

Dalšími stomatologickými úkomi sú extrakcie zubov trvalých z dovodu poškodenia napr. zlomenia alebo zápalu a extrakcia mliečnych zubov – najčastejšie špičiaky a rezáky, ktoré mali vypadnúť do pol roka života zvieraťa.